Nové epizody Cest domů

Seriálové Cesty domů nás zavedli doprostřed nesmiřitelných rozbrojů mezi Bernáty a Kosíky. A přitom tomu bývávalo přesně naopak. Rudolf Bernát a Petr Kosík byli přátelé, jež později poutalo i rodinné souznění. Rudolf si totiž vzal za ženu Petrovu sestru, která se nakonec stala příčinou jejich svárů. Tedy konkrétně její smrt během pokusu o překročení hranic. V tento okamžik se osudy obou rozdělili. Zatímco Kosík byl exemplárně potrestán, Rudolfova hvězda stoupala. Dnes je tak z něho respektovaný primář kardiochirurgie, zatímco Kosím stále musí snášet ústrky kolegů. Tato nenávist na život a na smrt se má však velice záhy začít opět měnit na přátelství. Ledy do značné míry prolamuje společné pátrání po pravdě. Co se doopravdy stalo na hranicích a kdo mohl za tragickou smrt?

Společná cesta dopomohla těmto dvou zvrátit dlouho živenou nenávist, přesto ani jeden z nich neprožil zrovna klidné období. Jejich rodiny pronásledovali tragédie a i nevybíravé nemoci. Ty dovedli Kosíky a Bernáty až do finále, kdy předali štafetu novým aktérů,. Na scéně se tak objevuje dvě nové rodiny, které trápí vzájemné antipatie i drobná soukromá dramata. Dalibor Dušek je schopný policista s intuicí, jíž mu závidí i Honza Mašek. ten svého nového parťáka uznává a je rád, že je to právě on, kdo mu pomáhá s vyšetřováním náročného případu. Ivana Pánková si nadělala spoustu nepřátel, je tedy nespočet podezřelých,kteří by měli zájem na její smrti. Mezi podezřelými je nejen Dan či Daliborova manželka Veronika, ale také nejeden příslušník rodiny Kenigrů.

S Hynkem Kenigrem se Dalibor zná už hodně dlouho a od událostí základní vojenské služby se jejich názory a přesvědčení dost odcizily. A právě touto dobou oba dohání minulost, s níž je potřeba se nějak vyrovnat. Dalibor je na tom v tomto ohledu mnohem hůře, jelikož se prozrazuje jeho utajované tajemství. Pravda mu dost komplikuje život nejen v nepochopení okolí, ale zejména v sobě samém. Po tolika letech je dost těžké si sobě samému přiznat skrývanou podstatu. minulost však dohání i Hynka. Éra, na níž by nejraději zapomněl se mu připomíná nejtvrdším možným způsobem. Hynek čelí obvinění z vraždy a Dalibor je paradoxně tím jediným, kdo mu může pomoci prokázat nevinnu. Přehrát nové díly si lze krom televizní premiéry i v archivu Prima Play.